AKK-Motorsport ry

Suomen autourheilun kansallisen lajiliiton, AKK-Motorsport ry:n, toimisto sijaitsee Vantaan Koivuhaassa. Samoissa tiloissa AKK-Motorsportin kanssa työskentelevät liiton omistaman markkinointiyhtiön, AKK Sports Oy:n, työntekijät. 

Kaikkien sähköpostiosoitteet ovat muodossa: etunimi.sukunimi(at)autourheilu.fi

Käyntiosoite:

Postiosoite:

Laskutusosoite:

Verkkolaskuosoitteen tiedot:

AKK-Motorsport ry    
Kellokukantie 7
01300 Vantaa

AKK-Motorsport ry     
PL 19
01301 Vantaa

AKK-Motorsport ry     
PL 92858
01051 Laskut

Verkkolaskuosoite: 003702212517
Operaattori: Opus Capita Group
Välittäjän tunnus: 003710948874


Katso toimiston sijainti tästä.

Toimiston aukioloajat:
ma-pe klo 08.30 - 16.30

Tatu Lehmuskallio

Toimitusjohtaja

0400 414 860

tatu.lehmuskallio@autourheilu.fi

Anssi Kannas

Pääsihteeri

050 300 1244

anssi.kannas@autourheilu.fi

Anne Kärki

Jäsensihteeri

050 361 6456

anne.karki@autourheilu.fi

Jäsen- ja seurapalvelut, kilpailijalisenssit, katsastuskortit, Sporttiturva, KITI-tuki (jäsenet ja lisenssit)

Henrik Frank

Lajipäällikkö

040 534 9977

henrik.frank@autourheilu.fi

Ralli, rallisprint, historic, eMotorsport (lomalla 23.4-4.5.2018)

Iiro Palmi

Lajipäällikkö

050 347 5177

iiro.palmi@autourheilu.fi

Tekniikka, autosuunnistus, luokitustodistukset ja V1600-passit

Pekka Säynevirta

Lajipäällikkö

050 381 6857

pekka.saynevirta@autourheilu.fi

Karting, rata-ajo, endurance, drifting

Juho Ketonen

Lajipäällikkö

050 5665577

juho.ketonen@autourheilu.fi

Jokamiehenluokka, rallicross, crosskart, jäärata

Mia Vihavainen

Lajikoordinaattori

050 528 3022

mia.vihavainen@autourheilu.fi

Pienoisautoilu, off road, drag race, autoslalom, ecorun, tasanopeusajo, KITI-tuki (jäsenet ja kilpailunjärjestäjät), tapahtumavakuutukset, toimitsijalisenssit, alue- ja koulutustoiminta. (lomalla 1.-14.6.2018)

Tuomo Nikkola

valmennuspäällikkö

0400 425 850

tuomo.nikkola@autourheilu.fi

Liiton valmennus- ja maajoukkuetoiminta, valmennusrahastoasiat

Timo Lampinen

Projektipäällikkö

040 847 0155

timo.lampinen@autourheilu.fi

Design Mainostoimisto Ajaton Oy