Lisenssikauppa kaudelle 2024 on avattu

1.12.2023

« Takaisin

Pääset ostamaan lisenssin, mikäli jäsenmaksulaskusi on maksettu ja maksusuoritus näkyy KITI-järjestelmässä.

Jäsenmaksulaskutus on käynnissä ja oman seurasi jäsenmaksulaskujen tilanteen voit tarkistaa tästä. Seuran nimi päivittyy listalle siinä vaiheessa, kun seuran jäsenmaksulaskut on muodostettu ja jäsenmaksut ovat maksettavissa KITI-järjestelmässä.

Huomioittehan, että tehdessänne lisenssioston vuoden 2023 puolella, näkyy lisenssi voimassa olevana KITI-järjestelmässä 1.1.2024 alkaen. Kilpailuilmoittautuminen on kuitenkin mahdollista heti lisenssimaksun ja mahdollisen terveysselvityksen hyväksymisen jälkeen. 
 

OHJEITA KILPAILIJALISENSSIN OSTAJALLE

  • Erilaisiin lisenssityyppeihin voit tutustua täällä ja kuljettajatutkintoihin täällä.
  • Kaikki lisenssit ostetaan KITI-järjestelmästä. Ohjevideo lisenssin ostamisesta löytyy täältä.
  • Lisätiedot terveysselvityksestä ja lääkärinlausunnosta, sekä KV-lisenssiä varten tarvittava lausuntolomake löytyy täältä.

Yhteystiedot

Jenni Kuisma

Jenni Kuisma

Seurapalvelusihteeri

050 361 6456

jenni.kuisma@autourheilu.fi

Design Mainostoimisto Ajaton Oy