Kaakkois-Suomi

Kaakkois-Suomi - Alue 6

Täältä sivustolta löydät tietoa ajankohtaisista tapahtumista ja muista asioista, jotka koskettavat Kaakkois-Suomen autourheiluharrastajia. Myös alueelliset tiedotteet sekä kilpailu-, tutkinto- ja koulutuskalenterit löytyvät aluesivuilta.

 


Yhteystiedot

 

Aluevaltuusto

Koulutusvastaava

 

Kati Virtanen

 

044 5866 963
kph.virtanen@gmail.com
 

Aluemestaruusvastaava

 

Kari Rae
 

040 5150 634
raksu.rae@gmail.com

Aluevaltuuston puheenjohtaja

 

Aulis Ahonen

050 5355 100
Aulis.Ahonen@mikua.fi

Tiedotusvastaava 
Kari Rae

040 5150 634
raksu.rae@gmail.com

Aluevaltuuston muut jäsenet

 

Mikko Selkee050 401 5741
mikko.selkee@gmail.com
Arto Tolvanen0500 656 492
arto.tolvanen@grafical.fi
Anneli Kauppi0400 482 858
anneli.kauppi3@gmail.com
Tapio Krivetz0500 751 491
Tapio.Krivetz@krivetz.fi

 

Kaakkois-Suomen edustajat AKK-Motorsportin liittovaltuustossa 2020 - 2021

Aulis Ahonen, Mikkelin UA

Mikko Selkee, Kouvolan Seudun AU

Arto Tolvanen, Savonlinnan UA

Kati Virtanen, Päijät-Hämeen UA

Varajäsenet

1. Anneli Kauppi, Heinolan UA

2. Tapio Krivetz, Mikkelin UA


Tutkintokouluttajat

Jokamiehenluokka

Harri Sihvola
Iitti

0400 768 784
 

Tapio Tuominen
Lahti

040 5950 754
 

Teppo Ikävalko
Järvelä
0400 842 243
Jokamiehenluokan verkkokoulutus

Kati Virtanen
Vääksy

044 5866 963
Ralli 

Katri Reponen
Mikkeli

040 5008 988
 

Matti Jukarainen
Helsinki

040 8261 938
 

Jukka Järvinen
Lammi

0500 413 483
 

Henri Arpiainen
Mikkeli

050 5963 329

Ralli nuotitus

 

Jani Paasonen
Mäntyharju

040 5457 420
 

Aki Maaranen
Mikkeli

050 5277 629
 

Kirsi Holmberg
Lahti

kirsi.holmberg@elisanet.fi

Henri Arpiainen
Mikkeli
050 5963 329
Rallin verkkokoulutus

Katri Reponen
Mikkeli

040 5008 988
Endurance 

Matti Jukarainen
Helsinki

040 8261 938

Tekniikan
perustoimitsijakoulutus

 

Jarmo Harju
Kotka
044 5485 558
Rallin päätoimitsijakoulutus

Kari Kukkamäki
Heinola

050 5140 010

Hanna Valonen
Heinola

040 5263 861

 

Muita yhteystietoja

Rallin ja rallisprintin aluevalvojien yhteystiedot löydät täältä.

Rallisprintin radantarkastajien yhteystiedot löytyvät Materiaalipankista.

Design Mainostoimisto Ajaton Oy