Hallitus

AKK-Motorsportin liittovaltuusto valitsee hallituksen syyskokouksessaan. Vuosittain puolet jäsenistä on erovuoroisia.
Liiton puheenjohtajan valitsee liittokokous joka toinen vuosi, puheenjohtajan toimikausi on kaksi vuotta.

Hallitus 2020 - Sivua päivitetään

Jarmo Mahonen  

Jarmo Mahonen, puheenjohtaja
Kerava
jarmo.mahonen@autourheilu.fi

  

Riku Bitter  

Riku Bitter
Riihimäki
0400 564 255
riku.bitter@autourheilu.fi  
  
Mika Heinonen  

Mika Heinonen, 1. varapuheenjohtaja
Vantaa
045 7730 5590
mika.heinonen@autourheilu.fi

  
Tomi JääskeläinenTomi Jääskeläinen
Mikkeli
044 350 7000
tomi.jaaskelainen@autourheilu.fi
  

Lasse Koski

Lasse Koski, 2. varapuheenjohtaja
Laihia
0400 362 450
lasse.koski@autourheilu.fi

  

Jarmo Pekkala

Jarmo Pekkala
Oulu
040 542 0587 
jarmo.pekkala@autourheilu.fi

  

Nina Suvanto

Nina Suvanto
Masku
040 761 0504
nina.suvanto@autourheilu.fi

Design Mainostoimisto Ajaton Oy