Länsi-Suomi

Länsi-Suomi - Alue 7

Täältä sivustolta löydät tietoa ajankohtaisista tapahtumista ja muista asioista, jotka koskettavat Länsi-Suomen autourheiluharrastajia. Myös alueelliset tiedotteet sekä kilpailu-, tutkinto- ja koulutuskalenterit löytyvät aluesivuilta.

ALUEEN PIKKUKIRJA 2018

Lataa tästä

 


Yhteystiedot

 

Aluevaltuusto

Puheenjohtaja
 
 
Esko Suominen
0400 742 333
esko.suominen@lailanet.fi
Jäsenet
 
 
Irma Siren
050 5616 736
irmasirenraisio@gmail.com
 Taito Tommila
0400 803 643
taito.tommila@gmail.com
 Mirva Korkiakoski
040 3590 540
mirvakorkiakoski@gmail.com
Varajäsenet
 
 
Kari Hannula
050 5692 772
hhannula@dnainternet.net
 Ari-Pekka Saarinen
0400 867 954
ape.saarinen@gmail.com

 

Koulutus- vastaava
 
Irma Siren
050 5616 736
irmasirenraisio@gmail.com
Aluemestaruus- vastaava
 
Sinikka Aatrakoski
044 5548 280
sinikka.aatrakoski@dnainternet.net
Rallin ja rallisprintin aluevalvoja  Asko Linnansuu
050 5187 305
asko.linnansuu@gmail.com
Tiedotus- vastaava
 
Mika Kokko
0400 526 006
mika.kokko@turunua.net

 

Tutkintokouluttajat

Endurance

Erkki Keskinen 0400 781 001

Ismo Vidberg 040 5481 383

 

Jokamiehenluokka

Markku Lempiäinen 0400 922 667

Ismo Vidberg 040 5481 383

Kari Takalo 040 5001 730

Erkki Keskinen 0400 781 001

Teuvo Kulmanen 0500 430 769

 

Ralli

Heimo Liuko 0500 820 069

Raimo Leino 0400 860 610

 

Ralli jatko/nuottitutkinto

Mika Rantasalo 040 5026 896

Tero Rönnemaa 040 5367 899

 

Toimitsijakouluttajat

Nopeuden päätoimitsijakoulutus

Heimo Liuko 0500 820 069

Paavo Aaltonen 040 573 1747

Design Mainostoimisto Ajaton Oy