Länsi-Suomi

Länsi-Suomi - Alue 7

Tältä sivustolta löydät tietoa ajankohtaisista tapahtumista ja muista asioista, jotka koskettavat Länsi-Suomen autourheiluharrastajia. Myös alueelliset tiedotteet sekä kilpailu-, tutkinto- ja koulutuskalenterit löytyvät aluesivuilta.

ALUEEN PIKKUKIRJA 2022

Lataa tästä

 


Yhteystiedot

 

Aluevaltuusto 2022

Puheenjohtaja
 
 
Ari-Pekka Saarinen
0400 867 954
ape.saarinen@gmail.com
Jäsenet
 
 
Esko Suominen
0400 742 333
esko.suominen@lailanet.fi
 Petri Oras
050 4389 089
petri.oras74@gmail.com
 Teija Vehanen
050 4339 856
teija.vehanen@gmail.com
Varajäsenet
 
 
Mirva Korkiakoski
040 3590 540
mirvakorkiakoski@gmail.com
 Saana Raessuo
045 1324 113
saana.raessuo@gmail.com

 

Koulutus- vastaava
 
Ismo Vidberg
040 5481 383
ismo.vidberg@sci.fi
Aluemestaruus- vastaava
 
Esko Suominen
0400 742 333
esko.suominen@lailanet.fi
Rallin ja rallisprintin aluevalvoja  Asko Linnansuu
050 5187 305
asko.linnansuu@gmail.com
Tiedotus- vastaava
 
Mika Kokko
0400 526 006
mika.kokko@turunua.net

 

Tutkintokouluttajat

Endurance

Erkki Keskinen 0400 781 001

Ismo Vidberg 040 5481 383

Heimo Liuko 040 1515 391

 

Jokamiehenluokka

Ismo Vidberg 040 5481 383

Erkki Keskinen 0400 781 001

Heimo Liuko 040 1515 391

 

Rallin perustutkinto

Raimo Leino 0400 860 610

Tero Nättiaho 0400 714 292

Laura Suvanto 040 5780 265

 

Ralli jatko/nuottitutkinto

Mika Rantasalo 040 5026 896

Tero Rönnemaa 040 5367 899

 

Nopeuden päätoimitsijakoulutus

Erkki Keskinen 0400 781 001

Heimo Liuko 0500 820 069

Paavo Aaltonen 040 573 1747

 

Karting päätoimitsijakoulutus

Matti Puhakka 0500 333 107

Design Mainostoimisto Ajaton Oy