AKK-Motorsport ry

Suomen autourheilun kansallisen lajiliiton, AKK-Motorsport ry:n, toimisto sijaitsee Vantaan Koivuhaassa. Samoissa tiloissa AKK-Motorsportin kanssa työskentelevät liiton omistaman markkinointiyhtiön, AKK Sports Oy:n, työntekijät. 

Kaikkien sähköpostiosoitteet ovat muodossa: etunimi.sukunimi(at)autourheilu.fi

Käyntiosoite:

Postiosoite:

Laskutusosoite:

Verkkolaskuosoitteen tiedot:

AKK-Motorsport ry    
Kellokukantie 7
01300 Vantaa

AKK-Motorsport ry     
PL 19
01301 Vantaa

AKK-Motorsport Ry
PL 57935
01051 LASKUT

Verkkolaskuosoite: 003702212517
Operaattori: Liaison
Välittäjän tunnus: 003708599126


Katso toimiston sijainti tästä.

Toimiston aukioloajat:
ma-pe klo 08.30 - 16.30

Anssi Kannas

Pääsihteeri

050 300 1244

anssi.kannas@autourheilu.fi

Henrik Frank (Vanhempainvapaalla 1.4.-29.5.2020)

Lajipäällikkö

040 534 9977

henrik.frank@autourheilu.fi

Ralli, rallisprint, historic

Iiro Palmi

Lajipäällikkö

050 347 5177

iiro.palmi@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Tekniikka, autosuunnistus, luokitustodistukset ja V1600-passit

Henri Karjalainen

Lajipäällikkö

050 546 0500

henri.karjalainen@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti karting, rata-autoilu, digitaalinen autourheilu

Juho Ketonen

Lajipäällikkö

050 5665577

juho.ketonen@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Jokamiehenluokka, rallicross, crosskart, jäärata

Mia Vihavainen

Lajikoordinaattori

050 528 3022

mia.vihavainen@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Drifting, pienoisautoilu, off road, drag race, autoslalom, ecorun, tasanopeusajo, KITI-tuki (jäsenet ja kilpailunjärjestäjät), tapahtumavakuutukset, toimitsijalisenssit, ansio-ja kilpailijamerkit, alue- ja koulutustoiminta

Tuomo Nikkola

valmennuspäällikkö

0400 425 850

tuomo.nikkola@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Liiton valmennus- ja maajoukkuetoiminta, valmennusrahastoasiat

Timo Lampinen

Projektipäällikkö

040 847 0155

timo.lampinen@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Katsastuskortit

Riikka Nikander

Yhteyssihteeri

050 361 6456

riikka.nikander@autourheilu.fi

Lomautettuna 3.7. asti Jäsenasiat, kilpailijalisenssit, KITI-tuki (jäsenet ja lisenssit), jäsenviestintä.

Design Mainostoimisto Ajaton Oy