AKK-Motorsport ry

Suomen autourheilun kansallisen lajiliiton, AKK-Motorsport ry:n, toimisto sijaitsee Vantaan Koivuhaassa. Samoissa tiloissa AKK-Motorsportin kanssa työskentelevät liiton omistaman markkinointiyhtiön eli AKK Sports Oy:n työntekijät. 

Kaikkien sähköpostiosoitteet ovat muodossa: etunimi.sukunimi(at)autourheilu.fi

Käyntiosoite:

Postiosoite:

Laskutusosoite:          

Verkkolaskuosoitteen tiedot:

AKK-Motorsport ry    
Kellokukantie 7
01300 Vantaa

AKK-Motorsport ry     
PL 19
01301 Vantaa

AKK-Motorsport Ry      
PL 57935
01051 LASKUT

Verkkolaskuosoite: 003702212517
Operaattori: OpenText
Välittäjän tunnus: 003708599126

Y-tunnus 0221251-7

Katso toimiston sijainti tästä.

Toimisto

Toimiston käyntipalvelut avoinna ma-pe klo 10-15
Sovithan asioinnit toimistolla käyntipalvelun ulkopuolella erikseen puhelimitse.  

Anssi Kannas

Pääsihteeri

050 300 1244

anssi.kannas@autourheilu.fi

Henrik Frank

Lajipäällikkö

040 534 9977

henrik.frank@autourheilu.fi

Ralli, rallisprint, historic, Ralli SM (sarjavastaava)

Iiro Palmi

Lajipäällikkö

050 347 5177

iiro.palmi@autourheilu.fi

Tekniikka, autosuunnistus, luokitustodistukset ja V1600-passit

Henri Karjalainen

Lajipäällikkö

050 546 0500

henri.karjalainen@autourheilu.fi

karting, rata-autoilu, digitaalinen autourheilu

Juho Ketonen

Lajipäällikkö

050 5665577

juho.ketonen@autourheilu.fi

Crosskart, jokamiehenluokka, jäärata-ajo, rallicross

Mia Vihavainen

Lajipäällikkö

050 528 3022

mia.vihavainen@autourheilu.fi

Autoslalom, drag racing, ecorun, off road, pienoisautoilu, tasanopeusajo, KITI-tuki (jäsenet ja kilpailunjärjestäjät), tapahtumavakuutukset, toimitsijalisenssit, ansio-ja kilpailijamerkit, alue- ja koulutustoiminta.

Riikka Lahti

seurapalvelupäällikkö

050 443 2969

riikka.lahti@autourheilu.fi

Tuomo Nikkola

valmennuspäällikkö

Sairaslomalla, jonka aikana valmennusasioissa vastaavat: Juuso-Matti Pajuranta (karting/rata) 050-4317144 jm.pajuranta@autourheilu.fi Mika Leistiö (ralli) 044-0542466 mika.leistio@autourheilu.fi Valmennusrahasto ja lajiliittopisteytysasioissa: Anssi Kannas, 050 300 1244, anssi.kannas@autourheilu.fi

Jenni Kuisma

Jenni Kuisma

Seurapalvelusihteeri

050 361 6456

jenni.kuisma@autourheilu.fi

Jäsen- ja seurapalvelut (jäsenmaksulaskut, kilpailijalisenssit, KITI-tuki jäsen- ja lisenssiasioissa, tapahtumavakuutukset, jäsenviestintä, mobiilijäsenkortti)

Katja Lindman

Viestintäpäällikkö

044 7360 325

katja.lindman@autourheilu.fi

Veera Olkinuora

Kirjanpitäjä

040 716 3999

veera.olkinuora@autourheilu.fi

Design Mainostoimisto Ajaton Oy