Uutiset
Puheenjohtajaehdokkaiden vaalipaneeli tänään 7.10.2026 klo 17.30 - mukana linkki striimiin
7.10.2025
Ilmoittaudu ura-autoilun lajipäivään 1.11.2025
7.10.2025
Rata-ajon ja endurancen lajipäivät Tampereella 1.11. - ilmoittaudu
7.10.2025
Puheenjohtajaehdokkaan esittelyartikkeli - Mäenpää
7.10.2025
Crosskart SM 2025 tekniset tarkastukset päätökseen
3.10.2025
Puheenjohtajaehdokkaan esittelyartikkeli - Westerback
3.10.2025
Jukka Westerback on asettunut ehdolle AKK-Motorsport ry:n puheenjohtajaksi
2.10.2025
Tietoa Historic-passituksiin liittyen
2.10.2025
Lokakuu on vapaaehtoisten ja toimitsijoiden kuukausi – kiitos kuuluu kaikille mukana oleville
1.10.2025
Oiva Vettenranta FIA Karting Academy -sarjan voittoon!
1.10.2025
AKK haluaa nostaa esiin maailmalla menestyviä suomalaisia autourheilijoita
9.7.2024
Suomalaiset autourheilijat loistavat kansainvälisillä kilparadoilla ja AKK haluaa olla mukana tuomassa heidän menestyksensä ja tarinansa muiden nähtäville.
Maailmalla on monta lentää suomalaista eli Flying Finn -autourheilijaa, jotka nostavat tekemisellään myös suomalaista autourheilua ja Suomea maailmankartalle.
On hienoa nähdä näitä upeita menestystarinoita ja AKK haluaa osaltaan varmistaa, että ne saavat ansaitsemansa huomion myös AKK:n puolesta. Siksi pyydämme menestyneiden suomalaisten autourheilijoiden mediavastaavia lisäämään AKK:n viestintäpäällikön postituslistoilleen. Näin voimme julkaista mahdollisuuksien mukaan eri lajien kansainvälisesti menestyneiden autourheilijoiden uutisia, saavutuksia ja taustatarinoita myös autourheilu.fi-sivustolla.
Toimi näin:
- Lisätkää AKK:n viestintäpäällikkö medialistallenne: katja.lindman@autourheilu.fi
- Toimittakaa autourheilijan mediatiedottajan / urheilijan yhteystiedot sekä sosiaalisen median kanavat viestintäpäällikölle.
- Julkaisemme tilanteen mukaan tarinoita myös AKK:n medioissa
Yhteystiedot

Katja Lindman
Viestintäpäällikkö
044 7360 325
katja.lindman@autourheilu.fi