Uutiset
Rallicross SM 2021 kysely kilpailijoille
25.2.2021
Rataleimatutkinto 2021 sekä ajotekniikkakoulutusta
17.2.2021
Autourheilija: haku Puolustusvoimien Urheilukoulun IV/21 saapumiserään päättyy 28.2.2021
16.2.2021
AVI:n ohjeistus urheilutapahtumista
12.2.2021
Muutoksia Rallisprintin SM-sarjan 2021 kilpailukalenteriin
11.2.2021
Flying Finn Haastaja-leirit siirtyvät syksyyn
10.2.2021
Driftingin lajiryhmä muistuttaa harrastajia SM-sarjan osallistumisoikeutta koskevasta SM-sarjasäännön sääntökohdasta 5.1.
10.2.2021
Rallin arvokilpailujen runkopäivämäärät 2022
9.2.2021
Karting SM -sarjatyöryhmä nimetty kaudelle 2021
9.2.2021
Uusi mobiilijäsenkortti käyttöön 3.2.2021
3.2.2021
AKK järjestelee organisaatioitaan
10.2.2020
AKK-Motorsport ry ja sen omistama markkinointiyhtiö, AKK Sports Oy, uusivat organisaatioitaan.
Markus Häkkinen on nimitetty AKK Sports Oy:n vt. toimitusjohtajaksi 1.2.2020 lähtien nykyisen toimitusjohtajan Tatu Lehmuskallion jättäessä yhtiön. Markus on toiminut aikaisemmin yhtiön hallinto- ja talousjohtajana. Autourheilun lajiliittoa AKK-Motorsport ry:tä luotsaa puolestaan pääsihteeri Anssi Kannas.
”Tatulle kuuluu suuri kiitos erityisesti markkinointiyhtiön ohjaamisessa uudelle kasvu-uralle. Hänen ennakkoluulottomia ja innovatiivisia visioitaan varten tarvitaan nyt oikeat henkilöt toteuttamaan niitä. Lähdemme hakemaan entistä vahvempaa tasapainoa AKK:n organisaatioiden välillä, minkä kautta haluamme rakentaa suomalaiseen autourheilukenttään yhtenäisyyttä, vuoropuhelua ja uudenlaisia vahvuuksia myös ulkoisten sidosryhmien suuntaan”, kertoo liiton ja yhtiön hallituksen puheenjohtaja Jarmo Mahonen.
Markkinointiyhtiössä on aloittanut uutena kaupallisena johtajan Petteri Nikkanen ja myyntipäällikkönä Henri Paronen. Liiton ja yhtiön kilpailusarjojen viestinnästä on solmittu sopimus SN Managementin kanssa tälle vuodelle.
Lisätietoja:
AKK-Motorsport ry ja AKK Sports Oy / puheenjohtaja Jarmo Mahonen, jarmo.mahonen@autourheilu.fi