Uutiset
Seuratoiminnan kehittämistuki uudistuu
29.10.2025
Rallin päätoimitsijoiden jatkokoulutus 8.11.2025 Laukaassa
28.10.2025
Tekniikan lajipäivä ( päätoimitsijakoulutus) Tampereella 22.11.2025
28.10.2025
Heli Korkeila – Ralliperheen vahva tekijä, joka tekee vapaaehtoistyötä rakkaudesta lajiin
28.10.2025
Jokkiksen SM kilpailut 2027
28.10.2025
AKK:n liittokokous Jyväskylässä: uusi puheenjohtaja, avoimuutta ja yhteistä suuntaa tulevaisuuteen
27.10.2025
Ilmoittaudu rallin lajipäivään 22.11.2025 Vantaalle
27.10.2025
Toni Vilanderin kiitos suomalaiselle autourheiluyhteisölle
27.10.2025
Toni Vilander valittu AKK-Motorsport ry:n uudeksi puheenjohtajaksi
26.10.2025
AKK:n kouluttajat koolla yhteisen kehittämisen äärellä
25.10.2025
AKK kiittää pitkän ja ansiokkaan uran tv-tuotannossa tehnyttä Jyrki Karia - Jyrkin tekemä työ näkyy vahvasti tulevissa streamtuotannoissa
9.10.2024
AKK:n tv-tuotannoissa pitkän ja merkittävän uran tehnyt Jyrki Kari jää pois AKK:n vahvuudesta. Jyrki on toiminut tuotantopuolen vetäjänä useiden vuosien ajan ja hänen työnsä on ollut ratkaisevassa roolissa monien suurten tuotantojen onnistumisessa.
Jyrkin laaja kokemus ja johtajuutensa ovat tehneet hänestä keskeisen hahmon AKK:n tv-tuotantojen menestyksessä. Hänen ansiostaan tv-tuotantomme perintö siirtyy onnistuneesti uuteen aikakauteen. Jyrkin tekemä työ tulee näkymään vahvasti tulevissa streamtuotannoissa, joista vastaa tuotantokoordinaattori Olli Riiho.
Toimitusjohtaja Kimmo Vainio haluaa esittää lämpimät kiitokset Jyrkille:
"Jyrkin panos on ollut korvaamaton yhtiöllemme. Hänen vankka osaamisensa ja sitoutumisensa ovat jättäneet pysyvän jäljen toimintaamme. Voimme luottaa siihen, että hänen työnsä luomat vahvat perusteet kantavat tulevaisuudessa. Jyrki, kiitämme sinua vuosikymmenien työstä ja toivotamme sinulle kaikkea hyvää."
Jyrki kommentoi tulevaisuuden näkymiään:
”Ensimmäinen kuvaamani autokilpailu oli Artukaisten radalla ajettu kuorma-autokisa vuonna 1987 eli 37 vuotta sitten. Järkyttävän pitkä aika, tiedän. Nyt tämä rupeama tuli mielestäni valmiiksi. Jatkossa pyrin keskittymään harrastuksiini, ja suorittamaan niitä tehtäviä, joita vaimoni minulle antaa.”
AKK haluaa kiittää Jyrkiä hänen arvokkaasta työpanoksestaan ja toivottaa kaikkea hyvää tuleviin vuosiin. Kiitos Jyrki!
Yhteystiedot

Katja Lindman
Viestintäpäällikkö
044 7360 325
katja.lindman@autourheilu.fi

