Uutiset
Roope Korhonen ajoi voittoon ERC-debyytissään Unkarissa
12.5.2025
Jokkis SM Liiga 2025 joukkueiden ilmoittautuminen avattu
12.5.2025
Ehdollepanotoimikunnan työ etenee – viestintää, valmistelua ja vuorovaikutusta
12.5.2025
Rata-ajon V1600-luokkaan arvotaan Legends, V8 Thunder ja GT Open testit sekä Flying Finn Academy valmennuspäivä
9.5.2025
Flying Finn Tour 2025 käynnissä – viikonloppuna tapahtuu Huittisissa, Kotkassa ja Ulvilassa
8.5.2025
Ralli SM-sarjan kalenteri kaudelle 2026 – Seitsemän osakilpailua, mukana uusia osakilpailuja ja paluun tekeviä järjestäjiä!
6.5.2025
FIA HTP-passien toimituksessa viivettä - kilpaileminen kuitenkin mahdollista kesän 2025 kilpailuissa
6.5.2025
FRC-sarjailmoittautumista jatkettu 12.5. asti - lisämääräys no 1 julkistettu
6.5.2025
Aatola podiumille Barberin osakilpailussa – teki suomalaista moottoriurheiluhistoriaa
5.5.2025
FIA käynnistää Esports Cup -kilpailun, jonka tarkoituksena on löytää seuraava naispuolinen moottoriurheilutähti
28.4.2025
FHRA Nitro Nationals EM-osakilpailu 2.-5.7.2015
26.6.2015
Perinteisesti aina heinäkuun ensimmäisenä viikonloppuna ajettava FHRA Nitro Nationals täyttää Alastaron moottoriradan niin innokkaista Drag Racing faneista kuin kilpatiimeistä.
Suomen taatusti nopeimmassa moottoriurheilutapahtumassa Alastaron moottoriradalla käydään tiukkaa taistelua Drag Racing EM-kauden 3. osakilpailussa.
Kansainväliset ja kotimaiset tiimit ja kuljettajat mittelevät Euroopan- ja Suomen mestaruuspisteistä. Kilpureita ei tarvitse ihailla ainoastaan radalla, tiimehin pääsee nimittäin tutustumaan aivan lähietäisyydeltä varikolla, sillä varikko on avoin yleisölle.
Hanki itsellesi tai asiakkaillesi hulppea Nitro VIP-paketti ja nauti kisasta aitiopaikalta! Tule kannustamaan suomalaiset voittoon EM-osakilpailuun!
VIP-paketit ja pääsyliput myy Tiketti!
Lisätiedot verkkosivuilta http://www.fhra.fi/tapahtumat/nitro-nationals/ ja Facebookissa https://www.facebook.com/fhrary
Drag Racing on parasta paikan päällä!
teksti ja kuva: FHRA