Uutiset
Rallicross SM avasi kauden Hyvinkään Vauhtipuistossa 16.5.2026
22.5.2026
Janneniska mukaan Drift SM -sarjaan - nostimet tukevat livetuotantoa ja kuvausta
21.5.2026
Flying Finn Tour tapahtumia tulevana viikonloppuna
19.5.2026
KITI-JÄRJESTELMÄSSÄ HUOLTOKATKOKSIA TIISTAINA 19.5.2026
19.5.2026
Lisämääräyksiä FRC-sarjassa ja Endurance CUP-sarjassa
19.5.2026
Rata-ajon lajiryhmän kuulumisia 4/2026
19.5.2026
Rallicrossia ja Kartingia livenä tänä viikonloppuna myös FlyingFinn.TV:ssä
15.5.2026
Yhteisöllisyyttä, vauhtia ja turvallista autourheilua – häirintäyhdyshenkilö mukana Crosskart SM -avauksessa
12.5.2026
Asfalttisprintin SM-sarja käynnistyi Tammisaaressa
11.5.2026
Chigaco Drift sai ensimmäisen ulkomaalaisen voittajan - tapahtuman jatko vielä avoinna
11.5.2026
GTi-Magazine ja Drift SM jatkavat yhteistyötä kaudella 2023!
12.6.2023
Suomen nuorekkain harrasteautolehti GTi-Magazine ja Drift SM -sarja jatkavat hyväksi havaittua mediayhteistyötä myös tällä drifting-kaudella.
GTi-Magazine seuraa koko SM-sarjaa aivan tapahtumien ytimestä ja tarjoaa arvokasta näkyvyyttä driftingille myös printtimedian puolella, sillä tapahtumaraportit julkaistaan jokaisesta osakilpailusta aina kilpailuita seuraavissa painetuissa lehdissä.
Yhteistyön puitteissa GTi-Magazine tulee tarjoamaan myös tiimeille ja tapahtumajärjestäjille laadukasta kuvamateriaalia koko kauden ajan sosiaalisessa mediassa käytettäväksi. Lehden some-kanavien kautta on myös mahdollista voittaa lippuja sarjan tuleviin osakilpailuihin!
– On hienoa jatkaa jo viime kaudelta tuttua yhteistyötä Driftingin SM-sarjan kanssan, sillä jo vuosien ajan olemme olleet ainoa suomalainen printtimedia, joka on seurannut lajia ja kisojen käänteitä aktiivisesti – Nähdään siis kisoissa ja varikoilla tänäkin kesänä, lehden päätoimittaja Matti Tirronen iloitsee.
Tilaa GTi-Magazine tarjoushinnalla kotiisi: http://www.gti.fi/tilaa
Seuraa GTi-Magazinea somessa:
https://www.facebook.com/GTiMagazine
https://www.instagram.com/gtimagazine/

