Uutiset
Roope Korhonen ajoi voittoon ERC-debyytissään Unkarissa
12.5.2025
Jokkis SM Liiga 2025 joukkueiden ilmoittautuminen avattu
12.5.2025
Ehdollepanotoimikunnan työ etenee – viestintää, valmistelua ja vuorovaikutusta
12.5.2025
Rata-ajon V1600-luokkaan arvotaan Legends, V8 Thunder ja GT Open testit sekä Flying Finn Academy valmennuspäivä
9.5.2025
Flying Finn Tour 2025 käynnissä – viikonloppuna tapahtuu Huittisissa, Kotkassa ja Ulvilassa
8.5.2025
Ralli SM-sarjan kalenteri kaudelle 2026 – Seitsemän osakilpailua, mukana uusia osakilpailuja ja paluun tekeviä järjestäjiä!
6.5.2025
FIA HTP-passien toimituksessa viivettä - kilpaileminen kuitenkin mahdollista kesän 2025 kilpailuissa
6.5.2025
FRC-sarjailmoittautumista jatkettu 12.5. asti - lisämääräys no 1 julkistettu
6.5.2025
Aatola podiumille Barberin osakilpailussa – teki suomalaista moottoriurheiluhistoriaa
5.5.2025
FIA käynnistää Esports Cup -kilpailun, jonka tarkoituksena on löytää seuraava naispuolinen moottoriurheilutähti
28.4.2025
Ilmoittaudu seura- ja nuorisotoiminnan työpajaan 2.2.
17.1.2019
Lauantaina 2.2. Jyväskylässä klo 11-18 järjestettävässä työpajassa käsiteltäviä asioita ovat erityisesti nuoret, nuorten toimitsijalisenssit ja seurakehityksen keskeisimmät asiat.
Ideana on pureutua seuratyön haasteisiin tarkemmin ongelmakeskeisen oppimistyylin avulla. Päivän tavoite luodaan yhdessä ja työpajan mukaisesti päivä koostuu ryhmätöiden tekemisestä, keskusteluista sekä yhdessä ideoinnista.
Työpaja on tarkoitettu etenkin seurakehittäjille ja nuorisovastaaville, sekä yleisesti kaikille AKK-Motorsportin kiinnostuneille jäsenseuralaisille, joille osallistuminen työpajaan on maksuton. Ilmoittautuneille lähetetään shköpostilla tarkempi aikataulu ja kokoontumispaikka sen vahvistuessa. Tilaisuuden järjestäjä pidättää oikeudet muutoksiin.
Lähde vaikuttamaan, tule keskustelemaan ja ota oppi mukaan! Ilmoittaudu mukaan tästä.
Huomioithan, että ilmoittautuminen päättyy maanantaina 28.1. klo 7.