Nuoriso- ja valmennustoiminnan päivät

27.8.2018

« Takaisin

Jyväskylässä 15-16.9.2018 ilmoittautuminen auki torstaihin 30.8. asti >> ilmoittaudu pian mukaan!

Tapahtuma on tarkoitettu seuran nuorisovastaaville, valmentajille ja jäsenille jotka haluavat kehittää nuorisotoimintaa sekä seuran valmennustoimintaa. Seuratyö on autourheilun kivijalka nyt ja tulevaisuudessa. Liittona mahdollistamme huipulle kehityksen urheilijapolun kautta, missä seuralla on valtava rooli nuoren kuljettajan uran alkutaipaleella.

Viikonlopun aikana esitellään liiton uudistuvaa valmennusjärjestelmää sekä kartoitetaan jo olemassa olevaa seurojen nuoriso- ja valmennustoimintaa. Yhdessä luomme ja rakennamme ne käytännöntoimet, joilla kehitämme seurojen nuoriso- ja valmennustoimintaa tulevaisuudessa positiiviseen suuntaan autourheilun jatkumon kannalta. Tule siis mukaan vaikuttamaan!

Ilmoittautuminen ja lisätietoja

 Ilmoittautuminen sekä mahdolliset erikoisruokavaliot 30.8.2018 mennessä sähköpostilla osoitteeseen tuomo.nikkola@autourheilu.fi/ Tuomo Nikkola / p. 0400 425 850

 

Design Mainostoimisto Ajaton Oy