Seura- ja nuorisotoiminnan työpaja 30.3.2019 >> ilmoittautuminen käynnissä

18.2.2019

« Takaisin

Lauantaina 30.3.2019. Jyväskylässä klo 11-18 järjestettävässä työpajassa käsiteltäviä asioita ovat erityisesti nuoret, nuorten toimitsijalisenssit ja seurakehityksen keskeisimmät asiat.

Ideana on pureutua seuratyön haasteisiin tarkemmin ongelmakeskeisen oppimistyylin avulla. Päivän tavoite luodaan yhdessä ja työpajan mukaisesti päivä koostuu ryhmätöiden tekemisestä, keskusteluista sekä yhdessä ideoinnista.

Työpaja on tarkoitettu etenkin seurakehittäjille ja nuorisovastaaville, sekä yleisesti kaikille AKK-Motorsportin kiinnostuneille jäsenseuroille, joille osallistuminen työpajaan on maksuton. Ota myös seuran NUORET mukaan! Ilmoittautuneille lähetetään sähköpostilla tarkempi aikataulu ja kokoontumispaikka sen vahvistuessa. Tilaisuuden järjestäjä pidättää oikeudet muutoksiin.

Tämä on hyvä jakaa seuran nettisivulle. Lähde vaikuttamaan, tule keskustelemaan ja ota oppi mukaan! Ilmoittaudu mukaan tästä.
Tällä hetkellä (25.2.) ilmoittautuneita on 11hlö.

Design Mainostoimisto Ajaton Oy