Uutiset
Jokkiksen suomenmestaruudet ratkesivat kahdessa SM-kilpailussa
2.7.2026
Hae mukaan! FIA Girls on Track Finland Jyväskylässä 30.7.2026 innostaa tyttöjä ja nuoria naisia autourheilun pariin
2.7.2026
Haetaan Secto Rally Finlandiin vapaaehtoisia Flying Finn karting-radan pyörittämiseen 29.7.-1.8.2026
1.7.2026
Rallicrossin EM-sarja jatkuu Ruotsissa – Juha Rytkönen: ”Tätä kilpailua olen odottanut”
30.6.2026
Driftingin SM-sarjat jatkuvat Hyvinkäällä viikonloppuna - Fure Pro2 -luokassa tiukka mitalitaisto
30.6.2026
Lipunmyynti avattu - Mestareiden Ilta 2026 kokoaa suomalaisen autourheiluväen juhlimaan 75-vuotista taivalta
30.6.2026
Tommi Hallman taisteli Eldoran ovaalilla toiseksi - "Kovempaa ei tuolla autolla pääse"
29.6.2026
Autourheilun turvallisuus kilpailukaudella - Tukes muistuttaa järjestäjiä keskeisistä turvallisuusvelvoitteista
27.6.2026
Timo Hantusen muistoa kunnioittaen 5.12.1949 – 25.6.2026
26.6.2026
Flying Finn Tour tapahtumia kesällä
26.6.2026
Hae AKK:lle seurapalvelusihteeriksi - tärkeä rooli suomalaisen autourheilun arjessa
19.12.2025
Haemme kokoaikaista seurapalvelusihteeriä (37,5h/vk) toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen.
Monipuolisiin tehtäviisi kuuluvat jäsenseurojemme ja jäsenistömme asiakaspalvelu sekä neuvonta jäsenmaksu-, lisenssi- ja vakuutusasioissa. Tehtäviisi kuuluu myös yhteydenpito seurojen ja jäsenistön suuntaan, viestinnän tukitehtävät ja www-sivujen ylläpitoa. Aulapalveluissa vastaat myös vieraidemme vastaanotosta ja asiakaspalvelusta. Tehtäviin kuuluu myös taloushallintoon liittyviä avustavia tehtäviä.
Tarjoamme
- Monipuolisen tehtävän suomalaisen autourheilun parissa
- Tiimin tuen ja avuliaan työyhteisön
- Ajanmukaiset työvälineet ja viihtyisät toimitilat Vantaalla
- Yksilöllisesti räätälöidyn suunnitelman työntekijän osaamisen lisäämiseksi
Palkkahaitari tässä tehtävässä on 2600 - 3100 € / kk pohjautuen aikaisempaan kokemukseesi ja osaamiseesi.
Edellytämme
- Aktiivista ja palvelualtista työotetta ja aloitekykyä
- Hyviä vuorovaikutus-, viestintä- ja asiakaspalvelutaitoja
- Rohkeutta tarttua erilaisiin työtehtäviin
- Soveltuvaa koulutusta (esim. merkonomi tai AMK) ja soveltuvaa työkokemusta
- Hyvää organisointikykyä ja huolellisuutta,
- Hyviä IT-taitoja (Office)
- Sujuvaa suomen ja englanninkielen suullista ja kirjallista hallintaa
Katsomme eduksi
- Ruotsinkielen perustaidot
- Aiemman kokemuksen taloushallinnon avustavista tehtävistä, kuten laskutuksesta.
- Kokemus tapahtuma- ja kokousjärjestelyistä
Hakeminen
Hakuaika on auki 16.1.2026 asti, mutta käymme hakemuksia aktiivisesti läpi jo hakuaikana. Huomioithan, että tietosuojasyistä käsittelemme hakemuksia vain rekrytointijärjestelmämme kautta. Voit jättää hakemuksesi alla olevan linkin kautta. Lomakkeelle liitetään CV ja vapaamuotoinen maksimissaan A4 pituinen pdf-muodossa oleva hakemus.
Linkki Duunitorin hakuilmoitukseen tässä
Lisätietoja
Pääsihteeri Anssi Kannas, 050 3001244
ke 7.1. klo 13-14 välisenä aikana ja pe 9.1. klo 10-11 välisenä aikana.
Työympäristömme on avoin, jossa jokainen voi olla oma itsensä ja kehittyä. Arvostamme kaikkia hakijoita osaamisen ja potentiaalin perusteella sukupuolesta, iästä, etnisestä taustasta tai muista taustoista riippumatta. Haluamme olla paikka, jossa intohimosi saa loistaa.
Yhteystiedot

Katja Lindman
Viestintäpäällikkö
044 7360 325
katja.lindman@autourheilu.fi

