Uutiset
FIA Girls on Track Finland – kansainvälinen ohjelma innostaa tyttöjä ja naisia autourheilun pariin / Hae mukaan 1.8. Jyväskylässä järjestettävään tapahtumaan!
4.7.2025
Iiro Palmi jatkaa AKK:lla osa-aikaisena teknisenä asiantuntijana vuoden 2025 loppuun
3.7.2025
Päätoimitsijalisenssin haltija! Lunasta henkilökohtainen rallipassisi Secto Rally Finland 2025 -tapahtumaan!
3.7.2025
AKK:n ylimääräinen liittokokous teki päätöksiä Vantaalla
28.6.2025
Kaksi Flying Finn Tour tapahtumaa heinäkuussa
27.6.2025
Rallin päätoimitsijakoulutus 15.-16.11.2025 Hämeenlinnassa
25.6.2025
Rallin päätoimitsijakoulutus 29.-30.11.2025 Kuopiossa
25.6.2025
AKK aloittaa kilpailutuksen ja pyytää tarjouksia laitetoimittajilta Karting SM-sarjaan
18.6.2025
Rata-ajon lajiryhmän kuulumisia 5/2025 ja 6/2025
18.6.2025
Kartingin lajiryhmän kuulumisia 6-25
18.6.2025
Haetaan pienoisautoiluun radio-ohjattavien autojen (roa) kansainvälisten asioiden yhteyshenkilöitä
15.2.2023
Pienoisautoilun lajiryhmä hakee roa-puolen kansainvälisten asioiden yhteyshenkilöitä. Lajiryhmällä on alustavasti tarkoituksena valita tähän vapaaehtoistehtävään kaksi henkilöä, jotka toimivat yhteistyössä lajipäällikön, lajiryhmän, luokkayhteyshenkilöiden sekä EFRA:n (European Federation of Radio Operated Model Automobiles) toimihenkilöiden kanssa.
Olet hakemamme KV-yhteyshenkilö, jos olet valmis tekemään lajin kansainvälisen toiminnan kehittämistyötä lajiryhmän kanssa, sinulla on hyvä ulosanti ja hyvät vuorovaikutustaidot. Tehtävässä on välttämätöntä erinomainen englannin kielen taito sekä hyvä IT-osaaminen, sillä käytössä on muun muassa EFRA:n RC Motorsport Europe -hallintojärjestelmä. Lisäksi toivottavaa on valmius osallistua kutsuttaessa lajiryhmän kokouksiin etäyhteydellä. Eduksesi katsotaan kilpailuhistoria pienoisautoilussa, osaaminen sääntöjen kehitystyöstä sekä tietotaito EFRA:n toiminnasta. KV-yhteyshenkilöiksi valittavilta henkilöiltä odotetaan myös tarvittaessa matkustusvalmiutta, sillä tehtävään kuuluu osallistuminen EFRA:n AGM-yleiskokoukseen, joka järjestetään vuosittain marraskuussa. Toistaiseksi kyseinen kokous on järjestetty hybridinä, joten osallistuminen on onnistunut myös etäyhteyksillä.
Laadi vapaamuotoinen hakemuksesi huolellisesti ja lähetä se sähköpostitse viimeistään 22.2.2023 osoitteeseen mia.vihavainen@autourheilu.fi.
Päivitetty 15.2.2023.
Yhteystiedot

Mia Vihavainen
Lajivastaava
050 528 3022
mia.vihavainen@autourheilu.fi