Uutiset
Tommi Hallman kesti paineet ja ajoi mestariksi - "Varmasti auttaa uralla eteenpäin"
24.8.2026
Japanista Jyväskylään – vapaaehtoisena Secto Rally Finlandissa
20.8.2026
Crosskart 2027 SM-sarjan kilpailuhakua on jatkettu 30.9. asti
20.8.2026
Historic-rallin harrastaja – kerro näkemyksesi lajin tulevaisuudesta
20.8.2026
Rallicross lajiryhmän kuulumisia 6/2026
19.8.2026
Haetaan kartingin Mestareiden kilpailun järjestäjää
19.8.2026
Kartingin Mini-luokan moottoreista saapunut vuokramoottorimalli-esitys SM-sarjaan
19.8.2026
Karting Flying Finn Juniori Cup lisämääräys no 2 - loppupisteisiin laskettavien finaalien määrät
19.8.2026
KITI-järjestelmässä huoltokatkos tiistaina 18.8.2026
18.8.2026
SM5-luokan kehittämiseen haetaan harrastajien näkemyksiä
18.8.2026
Hyvää joulua autourheiluväelle – yhdessä teemme kilpailut ja tapahtumat, joista voimme olla ylpeitä
23.12.2025
Joulu on hetki pysähtyä, hengittää ja katsoa taaksepäin vuoteen, joka jälleen kerran näytti, mitä autourheiluyhteisö parhaimmillaan on. Suomessa autourheilu ei ole vain kilpailuja ja tuloksia – se on tuhansien ihmisten yhteinen asia, yhteisö ja elämäntapa. Vapaaehtoisia, seuratoimijoita, kilpailijoita, perheitä, yhteistyökumppaneita, työntekijöitä ja faneja. Kulttuuri, jota vaalimme yhdessä ja josta jokaisella meistä on oma tärkeä roolinsa.
Kuluneen vuoden aikana on koettu hetkiä, joissa yhteisöllisyys, osaaminen ja halu tehdä yhdessä ovat nousseet esiin. Niitä hetkiä on ollut kilpailuissa, talkoissa, kokouksissa, kahvipöydissä ja varikoilla. Näistä rakentuu suomalaisen autourheilun ydin ja tätä meidän kannattaa vaalia. Yhdessä olemme vahvempia ja ilman autourheiluväkeä ei olisi autourheilua.
Kiitos – juuri sinulle
Kiitos jokaiselle toimitsijalle, kilpailijalle, vanhemmalle, seuratoimijalle, katsojalle, yhteistyökumppanille ja vapaaehtoiselle.
Kiitos osallistumisesta, aktiivisuudesta, rohkeudesta, ideasta, teosta tai tuesta – olipa se suuri tai pieni.
Suomalainen autourheilu on vahva, arvostettu ja tulevaisuuteen katsova laji, koska te teette siitä sellaisen.
Toivotamme koko autourheiluväelle hyvää ja rauhallista joulun aikaa.
Levähdetään hetki ja palataan uuden vuoden puolella yhdessä rakentamaan seuraavia tarinoita, tapahtumia ja onnistumisia.
Hyvää joulua!
Yhteystiedot

Katja Lindman
Viestintäpäällikkö
044 7360 325
katja.lindman@autourheilu.fi

