Kartingin pienten luokkien rengastoimittajien kilpailutus jatkuu

15.1.2026

« Takaisin

AKK jatkaa kartingin pienten luokkien rengastoimittajan hakemista

 

Alkuperäisen hakuajan puitteissa ei saapunut kriteereitä täyttäviä hakemuksia, jonka vuoksi rengastoimittajan hakua jatketaan.

 

Haemme AKK:n alaisille pienille karting-luokille Cadet, Micro ja Raket vastuullista rengastoimittajaa kausille 2026-2027.

AKK etsii vastuullista rengastoimittajaa kaikkiin AKK:n alaisiin kilpailuihin seuraaviin karting-luokkiin ja sarjoihin. Tavoitteena on löytää kilpailukykyiset ja kustannustehokkaat renkaat.

LUOKAT

  • Raket Cadet
  • Raket Micro
  • Raket

SARJA

Flying Finn Juniori Cup -sarja

  • Raket Cadet
  • Raket Micro
  • Raket

Tarjousta tehdessä maahantuojan tulee tarjota kahden vuoden mittaista sopimustarjousta kuivan- ja sadekelin renkaita edellä mainittuihin luokkiin vuosille 2026–2027. AKK pidättää myös oikeuden olla valitsematta rengastoimittajia yhteen tai useampaan luokkaan tai sarjaan.

Halutessasi jättää tarjouksen, pyydämme teitä olemaan yhteydessä lajivastaava Henri Karjalaiseen, jolta saat tarkemmat ohjeet tarjouksen jättämistä varten.
Tarjouspyyntö on lähetetty AKK:n tiedossa oleville rengastoimittajille ja edelliseen karting rengaskilpailutukseen osallistuneille.

Tarjous tulee toimittaa kirjallisesti sähköpostilla tai postilla Henri Karjalaiselle 1.2.2026 mennessä.

Yhteystiedot

Henri Karjalainen

Lajivastaava

050 546 0500

henri.karjalainen@autourheilu.fi

Design Mainostoimisto Ajaton Oy