Uutiset
FIA Historic Technical Passport-passitusten tilanne
7.8.2025
Haetaan Asfalttisprintin SM-osakilpailujärjestäjiä kaudelle 2026
7.8.2025
Endurancen harrastajilta kerätään palautetta - vastaa kyselyyn 11.8. mennessä
6.8.2025
Viisivuotinen sopimus Suomen MM-rallista solmittu – tavoitteena entistä saavutettavampi ja elämyksellisempi tapahtuma
4.8.2025
Flying Finn Future Star Aatu Hakalehto säväytti Jyväskylässä
4.8.2025
Viikolla 31 Toimiston käyntipalvelu avoinna vain erikseen sopimalla
27.7.2025
Aatu Hakalehdolla edessä ikimuistoinen viikko Jyväskylässä – “Mahtavaa tehdä MM-debyytti jo tänä vuonna”
25.7.2025
Eurotrial 2025 -maastoautokilpailu huipentui menestyksekkäästi Raisiossa
24.7.2025
AKK:n puheenjohtajavaalit 2025: valinta suomalaisen autourheilun tulevaisuudelle
23.7.2025
12-vuotias Oiva Vettenranta voitti FIA Karting Academy-Junior -kilpailun Saksassa
21.7.2025
Autourheilija -verkkolehti AKK:n jäsenlehdeksi
18.4.2016
AKK-Motorsportin jäsenlehti ilmestyy tästedes verkkolehtenä.
Lehti ilmestyy kuusi kertaa vuodessa ja se sisältää ajankohtaista laji- ja järjestöasiaa. Lehden nimi on Autourheilija ja se tulee ensimmäisen numeron ilmestyttyä löytymään liiton verkkosivuilta www.autourheilu.fi.
Jokaisen Autourheilija-verkkolehden numeron ilmestyessä lähtee siitä myös sähköpostiviesti jokaiselle AKK:n jäsenseuran jäsenelle, jonka sähköposti löytyy KITI-järjestelmästä. Siksi nyt kannattaakin käydä laittamassa osoiteasia kuntoon, sillä ensimmäinen numero ilmestyy jo tämän viikon perjantaina, eli 22.4.
Järjestö- ja lajiasioista uutisoivan Autourheilija -verkkolehden ja urheilutiedotuksesta ja -uutisoinnista vastaavan Moottoriurheilu.tv:n yhdistelmä on autourheiluharrastajan kattava tietopaketti, joiden avulla pysyt autourheilussa ajan hermolla.
Ensimmäisessä Autourheilija -lehdessä tutustumme mm. uuteen AKK-Motorsportin toimitusjohtajaan, Tatu Lehmuskallioon sekä uuteen liittovaltuuston puheenjohtajaan, Sakari Klemolaan.
AKK-Motorsport ry