Uutiset
AKK Sports Oy:n hallitus valittu – Pasi Mäenpää jatkaa puheenjohtajana ja Arto Tolvanen uutena jäsenenä
14.6.2025
KymiRing tositoimiin – Ensimmäinen kansainvälinen kilpailu RallyX starttaa
13.6.2025
Jokkis SM Liiga 2025 kilpailun asetus julkaistu
13.6.2025
EU-tukea kerhotoiminnan kehittämiseen – Pohjois-Hämeen Urheiluautoilijat sai rahoituksen uudelle kerhotilalle
12.6.2025
Kiinnostaako SM rallien ytimessä toimiminen?
12.6.2025
Mobilia ja AKK tiivistävät yhteistyötään – rallikansa hyötyy konkreettisista eduista
12.6.2025
Ajoneuvoharrastajat ja moottoriurheilun edustajat varoittavat ELV-asetuksen vaikutuksista
11.6.2025
Aatu Hakalehto on vuoden 2025 Flying Finn Future Star – tähtäimessä onnistunut Secto Rally Finland
6.6.2025
Flying Finn Tour tapahtuma lauantaina Kiuruvedellä
5.6.2025
Pilotti kevennetystä kansallisen tason rallikilpailusta
4.6.2025
Rallin päätoimitsijakoulutus ja päätoimitsijoiden jatkokoulutus Ähtärissä 2.-3.1.2016
8.12.2015
Rallin Päätoimitsijakoulutus 2.-3.1.2016
Koulutuksen osallistuminen oikeuttaa päätoimitsijalisenssin saamiseen. Koulutuksessa ovat omat osiot kilpailunjohtajille/ kilpailusihteereille, ratamestareille ja turvallisuuspäälliköille. Osallistujilta vaaditaan pohjalle vähintään Rallin perustoimitsijalisenssi.
Koulutus pidetään 2-päiväisenä Ähtärissä, hotelli Mesikämmenen tiloissa. Koulutuksen hinta on 195 euroa sisältäen koulutuksen, materiaalit, ruokailut ja majoituksen (2 hengen huone). Hinta ilman majoitusta on 155 euroa.
Ilmoittautuminen on tehtävä tämän ilmoittautumislinkin kautta:
Rallin Päätoimitsijoiden jatkokoulutus 2.1.2016
Koulutus toimii syventävänä koulutuksena rallin päätoimitsijakoulutuksen jatkoksi ja oikeuttaa rallin päätoimitsijalisenssin uusimiseen. Koulutukseen osallistuvalla tulee olla voimassaoleva Rallin päätoimitsijalisenssi, sekä aikaisemmin suoritettu Rallin päätoimitsijakoulutus.
Yksipäiväisessä koulutuksessa käydään läpi kilpailunjohtajan, sihteerin, ratamestarin sekä turvapäällikön tehtävät.
Koulutus pidetään Ähtärissä, hotelli Mesikämmenen tiloissa.
Koulutuksen hinta on 95 euroa, ilman majoitusta, sisältäen koulutuksen, materiaalit, ruokailun. Majoituksen (pe-la) kanssa hinta on 145 euroa (majoitus 2hh huoneessa)
Ilmoittautuminen on tehtävä tämän ilmoittautumislinkin kautta:
Ilmoittautuminen molempiin koulutuksiin on tehtävä henkilökohtaisesti perjantaihin 18.12.2015 kello 16:00 mennessä.
Lisätiedot: Lajipäällikkö Henrik Frank, 040-5349977, henrik.frank@autourheilu.fi